Gülümkıyı Sitesi

Hakkımızda

Sitemiz; Muğla İli, Milas İlçesi, Kıyıkışlacık Köyü hudutları içerisinde, Güllük Körfezi sahil bandında, denize sıfır, 194 dubleks konutlu, güneşi, ormanı, zeytinliği ve havuz görünümündeki deniziyle adeta cennetten bir köşe  tatil sitesidir.

Bodrum’a 66; Milas’a ve Bodrum havaalanına 35; Kıyıkışlacık   Köyü’ne  9 Km. mesafede olan sitemizin özel iskele ve plajı, restaurant – gazinosu, marketi ve  keçi bar’ı sitemizi çok özel kılmaktadır.

1974 yılında, çoğu İşbanka’lı  250  kişinin bugünkü  yerimizde   96 dönümlük bir araziyi satın alarak başlattıkları bir kooperatifleşme hareketi, 1987 yılında hissedarların çok meşakkatli çabalarının sonunda  tekrar bir araya gelmeleri ve 9.5 dönümlük bir arazi daha satın alarak 105 dönümlük bugünkü sınırlarımızda adını GÜLLÜK ve KIYIKIŞLACIK isimlerinden esinlenerek GÜLÜMKIYI olarak koydukları bu kooperatifi kurmaları ile devam etmiştir.

Kooperatifimiz 1990 yılı başlarında, gerekli prosedürlerin   tamamlanmasını  müteakip  yolu, suyu, elektriği olmayan bu arazide her türlü  güçlüğe göğüs gererek  hafriyat çalışmalarını başlatmış ve büyük fedakarlıklar sonucu  2000 yılı başında da inşaatları  tamamlayarak üyelerimize tapularını vermeye başlamıştır.

Bütün bu süreçte ve Kooperatifimizin bugünkü konumuna gelmesinde emeği geçen tüm yönetici ve çalışanlara minnet ve şükranlarımızı sunar, aramızdan ayrılarak ebediyete intikal   edenlere  Tanrıdan rahmet dileriz.

 


Gülümkıyı Sitesi

Sosyal Medya